Bij ons bezoek aan het Abdijmuseum in Koksijde flitsten we terug naar … de middeleeuwen!
De Duinenabdij was één van de ‘grote vijf’ abdijen in graafschap Vlaanderen. Haar omvang was immens en de abdij had een grote invloed op de streek. Vandaag blijft haar ruïne over.
In een eerste deel ontdekten de kinderen de archeologische site van de Duinenabdij. Door zelf voorwerpen op te graven, leerden ze wat archeologie is, hoe een archeoloog te werk gaat en hoe de abdij er in de middeleeuwen uitzag.
Daarna nam de gids de kinderen mee naar het museum. Verkleed als monnik volgden we het leven van een monnik uit de middeleeuwse abdij. Via allerlei opdrachten kwamen de kinderen te weten hoe de monniken elke dag doorbrachten.
En dan.... als hoogtepunt..... een gigantische LEGO-maquette van de abdij! Met duizenden steentjes werd de middeleeuwse Duinenabdij tot in de kleinste details nagebouwd.
